Station Narva festivali muusikaprogrammi lisandusid Nooriyah (UK), Ajukaja ja Mart Avi, Masha Ye, Analogue Quattro jt

7.–10. septembril Narvas toimuva muusika- ja linnafestivali Station Narva esinejate sekka on lisandunud Saudi Araabia juurtega Londoni DJ Nooriyah, Türgi päritolu GØK2, Eesti artistid Ajukaja ja Mart Avi, Masha Ye, Tovarish Astronom ja Analogue Quattro ning DJ-d Raul Saaremets, Työmik Bassofsky ja Fake Versace.

Station Narva 2023 festivalipassid ja päevapiletid on müügil TMW veebipoes ja Piletilevis.

Station Narva muusikaprogramm leiab aset reedel ja laupäeval, 8. ja 9. septembril Vaba Lava Narva etenduskunstide keskuses ja jõeäärses kultuuriklubis Ro-Ro.

Vaba Lava laupäevast programmi on täiendamas Saudi Araabias sündinud, Jaapanis kasvanud ja praegu Londonis elav DJ ja produtsent Nooriyah, kelle südameasjaks on Edela-Aasia ja Põhja-Aafrika helide levitamine üle ilma. Mullu debüteeris ta kuulsas Boiler Room’is, põrgatades diasporaade rütme tantsupõranda bängerite ja „Super Mario” tunnusmuusikaga, tulemuseks miljonid vaatamised voogedastusplatvormidel. Nooriyah’ setid on tõeliselt lõbusad ja kaasavad sündmused, mis saavad teoks koos publikuga.

Võluvalt kiivas house’i ja avangardpopi sulamit pakuvad Vabal Laval Eesti põrandaaluse muusika staažikaim mõjuagent Ajukaja ning meie rahvusvaheliselt ilma tegev nüüdispopi samurai Mart Avi. Samaaegselt mitmes muusikalises paralleeluniversumis tegutsedes toovad nad piirilinna Vabale Lavele oma ühise piire nihutava tantsupopi kava. 

Ro-Ro ööprogrammi toob hoogsa hip-hopi, punkrocki ja breakbeati laengu Istanbuli päritolu, Tallinnas elav multiinstrumetalist GØK2. Jõeäärses klubis astuvad üles ka kaks pealinna ansamblit: indie supergrupp Masha Ye, kelle eesmärgiks on bändi sõnul „kinkida publikule igavest suve” ning melanhoolse post-pungi grupp Tovarish Astronom. Sillamäe elektroonika meistriklassi näitab endisaegse suletud linna põrandaalustel jazziõhtutel alguse saanud nelik Analogue Quattro. Bändide vahel mängivad muusikat teiste seas DJ-d Raul Saaremets, Työmik Bassofsky ja Fake Versace.

Festivalil astuvad üles ka eelnevalt välja kuulutatud Briti plaadileibli Mo’ Wax ja rühmituse UNKLE asutajaliige James Lavelle, Prantsuse elektroonilise tantsumuusika grupp Acid Arab, Rootsi räpiduo Deki Alem, Ukraina popstaar Ivan Dorn, Hollandi ska-rock’i bänd Bazzoookas, kodumaised RnB ja alternatiivpopi tegijad YASMYN ja manna ning Narvast pärit laulja-laulukirjutaja IVI.

Lisaks õhtusele muusikaprogrammile toimuvad festivalil päevased tasuta linnalava-kontserdid, Narva arvamuspäeva BAZAR avalikud vestlused, ettevõtluspäev koostöös Narva Loomeinkubaator OBJEKTiga, kunstinäitused, tuurid linnas ja selle lähistel, kogukondlikud koosviibimised ja narvapärane hommikusöök. Programm täieneb augusti jooksul.

Station Narva 2023 festivalipassid hinnaga 45 eurot on müügil TMW veebipoes ja Piletilevis. Müügil on ka 25 eurot maksvad Station Narva muusikaprogrammi päevapiletid 8. ja 9. septembriks ning toetajapass hinnaga 100 eurot.

Station Narva korraldaja on ettevõte Shiftworks koostöös Narva tiimiga. Festivali toetavad Narva linn, Kultuuriministeerium, Kultuurkapital ja Integratsiooni Sihtasutus. Koostööpartnerid on Vaba Lava Narva, Art Club Ro-Ro, Narva kunstiresidentuur (NART), Narva Loomeinkubaator OBJEKT, arutelude päev BAZAR, Narva Muuseum, Ida-Viru Loomeklaster, Ida-Viru turismiklaster, mitteformaalse õppe keskus VitaTiim ja laulukonkurss Virumaa Suvesaund.

Festivali meediapartnerid on Postimees, Raadio 2 ja Põhjarannik/Severnoje Poberežje.

Station Narva 2023 programmi ülevaade

Neljapäev, 7. september

Festivali avamine ja päevane linnaprogramm Narva eri paikades, sh. linnalavakontserdid, kunstiprogramm, tuurid. 

Reede, 8. september

 • 14.00–18.00 Ettevõtluspäev Narva Loomeinkubaatoris OBJEKT (Linda 2)
 • Päevane linnaprogramm Narva eri paikades, sh. kunstiprogramm, tuurid
 • 18.00–00.30 Muusikaprogramm Vabal Laval (Linda 2)
  Deki Alem (SE), Ivan Dorn (UA), James Lavelle (UNKLE) (UK), manna (EE), IVI (EE); DJ-d
 • 00.00–04.00 Jätkupidu Ro-Ro klubis (Jõe 3)
  GØK2 (EE/TR), Tovarish Astronom (EE); DJ-d Työmik Bassofsky (EE), Fake Versace (EE) jt
 • Fuajee: DJ-d
 • 00.00–04.00 Jätkupidu Ro-Ro klubis (Jõe 3)

Laupäev, 9. september

 • Päevane linnaprogramm Narva eri paikades, sh. tasuta linnalavakontserdid, kunstiprogramm, tuurid
 • 16.30 BAZAR arutelu
 • 18.00–00.30 Muusikaprogramm Vabal Laval (Linda 2)
  Acid Arab (FR), Bazzookas (NL), Nooriyah (UK), Ajukaja x Mart Avi (EE), YASMYN (EE); DJ-d
 • 00.00–04.00 Jätkupidu Ro-Ro klubis (Jõe 3)
  Masha Ye (EE), Analogue Quattro (EE); DJ Raul Saaremets jt

Pühapäev, 10. september

 • 11.00 Narvapärane hommikusöök mitteformaalse õppe keskuses VitaTiim (Tuleviku 7)
 • Päevane linnaprogramm: tuurid, kunstinäitused jm

Station Narva 2023 kogu programm ja esinejate nimistu avalikustatakse juuli ja augusti jooksul.