A Guy Called Gerald UK

A Guy Called Gerald, kodanikunimega Gerald Rydel Simpson, on üks kõigi aegade mõjukamaid ja uuenduslikumaid masinamuusika maage. See Manchesteri mees on loonud ja suunanud mitte ainult žanreid, vaid terveid muusikakultuuri põlvkondi – alates 80ndate acid house’ist ja technost kuni 90ndate jungle’i ja breakbeatini. Elektroonilise muusika grupi 808 State liikmena oli tal määrav roll nende debüütalbumi “Newbuild” (1988) ja selle tunnus-singli “Pacific State” (1989) sünniloos. Sooloedu tuli Geraldile 1988. aasta hitiga “Voodoo Ray”, millest sai Manchesteri acid house’i skene ja kuulsa Hacienda klubi hümn. Seejärel lõi ta plaadileibli Juice Box, tegi koostööd teiste seas Goldie ja Herbie Hancockiga, tuuritas Tricky ja New Orderiga ning remiksis nii David Bowie, Cabaret Voltaire’i kuii ka Stone Rosesi lugusid. Tema 1995. aastal ilmunud album „Black Secret Technology“ on paljude kriitikute arvates kõigi aegade parim jungle’i album ning nii mõnegi meelest lausa ületamatu musta muusika avangardeepos.

Elupõlise futuristina ei ela A Guy Called Gerald aga ka uuel aastatuhandel sugugi oma kuulsusrikka mineviku varjukujuna.

“Ma ei pea end peitma mingite trendide või trikkide taha ning mind ei huvita tagasiminek analoogitehnika juurde ega vinüülifetiš. Ma liigun ainult edasi,” ütleb ta.