Station Narva festival toimub sel nädalal. Programmi ülevaade ja praktilised nõuanded festivali külalistele

Selle nädala keskel, 26. –27 augustil toimub Narvas kolmandat korda muusika ja linnakultuuri festival Station Narva. Festivali kahel päeval leiavad aset muusikaprogramm Narva Linna Sadamas, ettevõtluskonverents loomeinkubaatoris OBJEKT, ekskursioonid Narva linnuses ja Kreenholmis, Narva teemaliste raamatute esitlused, paadisõidud jõel ja palju muud.

Festival algab kolmapäeval, 26. augustil kell 10 Linda 2 kompleksis asuvas loomeinkubaatoris OBJEKT ettevõtluspäeva konverentsiga, mis keskendub loomemajanduse uutele ärimudelitele ja tulevikule e-Eestis. Teiste seas saavad sõna Narva Muuseumi direktor Ivo Posti, ERRi ajakirjanik Mihhail Komaško ja PÖFFi tegevjuht Mikk Granström. Sissepääs eelregistreerimise alusel. 

Kuni pärastlõunani kestva ettevõtluspäeva lõunapausi ajal vahemikus 13.30–15 saavad kõik huvilised osa tasuta linnalava kontsertidest Linda 2 terrassil, kus esinevad Manna ning Narva noored artistid Bandn’t ja Tegelinski.

Kell 10–20 on igal täistunnil võimalik Narva Linna Sadamast siirduda alustel Tütarsaare Aino ja Brig jõeretkele. Pilet 10 eurot, tasumine kohapeal sularahas. 

Kell 10–18 on festivalipassi omanikel võimalus tutvuda Narva linnuse uue püsiekspositsiooniga 20% soodustusega (tavapilet 12 eurot). Nii 26 kui ka 27.augustil kehtib festivalipassi omanikele 20% soodustus ka Narva Muuseumi Kunstigaleriis ja Vana-Narva maketi näitusel endises Narova mööblivabrikus.   

Alates keskpäevast kuni kell 18 õhtul näeb Narva kunstiresidentuuris (NART) tasuta näitust, mis on valminud EKA TASE satelliitprogrammi raames Eesti Kunstiakadeemia maaliosakonna tudengite poolt.

Vahemikus kell 16–18 saab liituda Narva Linna Muuseumi giidide juhendatud ekskursioonidega Kreenholmi tööstuskompleksis. Tuuriks kogunetakse Kreenholmi kompleksi väravas (Joala 32 vastas). Piletid hinnaga 10 eurot on müügil Piletilevis.

Kell 18–01 leiab Narva Linna Sadamas aset festivali muusikaline põhiprogramm. Narva Linna Sadama kolmel laval Ro-Ro klubis, ajaloolise puuvillalao hoones asuvas paadikuuris ja välilaval esinevad Eesti artistid Tommy Cash, NOËP, Anna Kaneelina, Lexsoul Dancemachine, Manna, Levski, Bible Club, Tam i Tut, Pale Alison ja Jaama 6 DJ-d. Väisartistidest astuvad festivalil üles Jesse Markin Soomest, Bendik Giske Norrast ja Fremen Poolast. Muusikafestivalile tagab pääsu Station Narva festivalipass hinnaga 25 eurot, mis on müügis Piletilevis, veebipoes shop.tmw.ee ja kohapeal. Lisainfo ja ajakava: stationnarva.ee

Neljapäeval, 27. augustil algab festival kell 10 narvapärase hommikusöögiga ja BAZAR arutelude päevaga Narva Vaba Loome Keskuses. Kõigile huvilistele avatud ja tasuta BAZARi keskne teema on seekord kiusamine kui kõiki ühiskonnakihte ja vanusegruppe puudutav probleem. Hommikusöögi maksumus on 5 eurot, osalus eelregistreerimise alusel. https://tallinnmusicweek.typeform.com/to/GvZMM4uD 

Kell 10–18 avaneb festivalipassi omanikel taas võimalus soodustingimustel külastada Narva linnuse uut püsiekspositsiooni. Soodustus kehtib festivalipassi omanikele ka Narva Muuseumi Kunstigaleriis ja Vana-Narva maketi näitusel endises Narova mööblivabrikus.

Kell 1213.30 toimub Narva kolledžis ajaloolase ja poliitiku Katri Raiki peagi ilmuva Narva-teemalise raamatu „Viimane lahke maja“ eeltutvustus ja kohtumine autoriga. Tegu on omalaadse teejuhiga, mis viib lugeja 14 Narva põnevaimasse paika. Osalus tasuta, eelregistreerimise alusel. https://tallinnmusicweek.typeform.com/to/plsBE2VU 

Kell 12–18 saab taas tasuta külastada TASE satellittprogrammi maalinäitust kunstiresidentuuris. Lisaks toimub samas kell 16–18 häppening näituse loojatelt.

Kell 13–15 toimuvad Kreenholmi tuurid Narva Linna Muuseumi giidide juhendamisel. Piletid hinnaga 10 eurot on müügil Piletilevis.

Kell 14 saab Narva Muuseumi Kunstigaleriis külastada uut näitust „Narva – daatšast paleeni“ ning osaleda kunstiteadlase Karin Pauluse ja muinsuskaitsja Madis Tuuderi koostatud näitust tutvustava raamatu esitlusel ning jalutuskäigul  linna ajaloolises keskuses vanalinnas ja nüüdses keskuses Peetri platsi ümbruses, keskendudes objektidele, milleta tänast Narvat ette ei kujuta. Osalus eelregistreerimise alusel: https://tallinnmusicweek.typeform.com/to/ViJ9KfgJ 

Pärastlõunal oodatakse kõiki huvilisi Tallinnas algavale rahvusvahelisele festivalile Tallinn Music Week (TMW).

Passid ja piletid

Station Narva festivalipass hinnaga 25 eurot on eelmüügis Piletilevis ja veebipoes shop.tmw.ee ning üritusel kohapeal.

Festivalipass tagab 26. augustil sissepääsu nii muusikafestivalile Narva Linna Sadamas kui ka loomeinkubaatori OBJEKT ruumides toimuvale ettevõtluspäevale. Ettevõtluspäevale on õpilastele, üliõpilastele ja pensionäridele pääs tasuta. Vajalik on eelregisteerimine.

Veebipoes shop.tmw.ee on müügil on ka Station Narva toetajapass hinnaga 100 eurot, mis sisaldab lisaks muusikafestivali ja ettevõtluspäeva pääsmele kohtumist festivali toetajate ja tiimiga. Passi ostmisega saab kaasa aidata festivali toimumisele.

Festivalipass ja toetajapass tuleb vahetada käepaela vastu festivali infopunktis.

Infopunkt loomeinkubaatoris OBJEKT (Linda 2)
K, 26.08 10.00–16.00

Infopunkt-piletilaud Narva Linna Sadamas (Jõe 1)
K, 26.08 16.00–00.00

26.–27.augustil kehtib Station Narva passi omanikele 20% soodustus Narva linnuse püsiekspositsioonil, Narva Muuseumi Kunstigaleriis ja Vana-Narva maketi näitusel (Albert-August Tiimanni tn 1) 

Piletid 26. augustil Narva Linna Sadamast väljuvatele jõesõitudele alustel Tütarsaare Aino ja Brig maksavad 10 eurot. Osalus eelregistreerimise alusel, arveldamine sularahas kohapeal.

27. augustil Vaba Loome Keskuses toimuv Narva hommikusöök maksab 5 eurot. Osalus eelregistreerimise alusel.

BAZAR arutelu, Narva kunstiresidentuuri näitus ning raamatuesitlused Narva kolledžis ja Narva Linna Muuseumi Kunstigaleriis on kõigile huvilistele tasuta. 

Kuidas Narvas liigelda?

Enamik festivali asukohti on üksteisest maksimaalselt 15-minutise jalutuskäigu kaugusel.Taksosõit maksab linna sees maksimaalselt 3 eurot ja Narva-Jõesuusse (14 km) ligi 10 eurot. Võimalik on kasutada ka Bolti teenust.

Tervishoid

Station Narva 2020 korraldatakse vastavalt antud perioodil avalikele üritustele kehtivatele reeglitele, mis aitavad vältida koroonaviiruse levitamist või sellesse nakatumist.

Et festivali külalised saaksid hoida piisavalt distantsi ja oma tervise eest hoolitseda, on ürituste toimumispaikades loodud järgmised tingimused:
– siseruumides on üritusel vaid pool tavapäraselt lubatud publikust
(Pääs Ro-Ro klubisse ja tantsusaali on piiratud. Neil, kes soovivad näha oma lemmikesinejat, soovitatakse saali jõuda 15 minutit enne esinemise algust)
– osalev publik saab olla piisavalt hajutatud
– hoitakse turvalist distantsi
– desinfitseerimisvahendid on saadaval kõigis ürituste toimumispaikades

Festivalile ei ole lubatud inimesed, kes on viimase 14 päeva jooksul haigestunud COVID-19-sse või olnud kontaktis kinnitatud COVID-19 haigestunuga või kellel on ägeda respiratoorse nakkushaiguse sümptomid (palavik, kuiv köha, hingamisraskused). Riskirühma kuuluvatel isikutel (vanemaealised ja kroonilisi haiguseid põdevad inimesed) soovitatakse oma tervise huvides festivalile rahvarohkeimatel üritustel mitte osaleda.

Välisriikidest on lubatud festivalile haigustunnusteta külalised, kes saabuvad Eestisse riigist, kus viirusnäitaja ei ületa lubatud normi 16 uut nakatunut 100 000 elaniku kohta.

Station Narva festivali korraldaja on ettevõte Shiftworks koostöös Narva tiimiga.

Koostööpartnerid: Art Club Ro-Ro, loomeinkubaator OBJEKT, avalike arutelude päev BAZAR, Narva Linna Sadam, Narva Linnavalitsus, Narva-Jõesuu Sadam, Narva Muuseum, Narva kunstiresidentuur, Narva Vaba Loome Keskus, GO Travel, Moe, Inger, Startup Estonia

Meediapartnerid: Raadio 2, Põhjarannik

Festivali toetavad Kultuuriministeerium, Integratsiooni Sihtasutus, Briti Nõukogu, Soome Instituut, Põhjamaade Ministrite Nõukogu, Kultuurkapital