Station Narva festival toimub augusti lõpus

26.–27. augustil toimub Narvas kolmandat korda muusika ja linnakultuuri festival Station Narva. Tänavu Narva Sadamasse koonduv festival toimub samal nädalal Tallinn Music Weekiga. Alates tänasest on Piletilevis müügil soodushinnaga Station Narva 2020 festivalipassid.

Tänavuse festivali südameks saab Narva jõe kallas vaatega Ivangorodi ja Narva linnustele ning Narva Linna Sadam. Kontserdid jagunevad jõepromenaadile kujundatavale välialale, kuhu püstitatakse festivali pealava, muusikaklubisse Ro-Ro ja ajaloolise puuvillalao hoones asuvaisse paadikuuridesse. Tähistamaks uue jahisadama avamist Narva-Jõesuus, avatakse Narva Sadam väikepaatidele ja jahtidele, pakkudes külalistele ka lõbusõitu jõel.

Festival algab kolmapäeva, 26. augusti hommikul Linda 2 keskuses tegutsevas loomeinkubaatoris OBJEKT ettevõtluspäevaga, mille ettekandeist ja töötubadest saab osa võtta nii kohapeal kui ka virtuaalselt. Pealelõunal liigutakse sadama alale, kus toimuvad BAZARi arutelud ning külalisi ootavad laeva- ja paadisõidud, laste- ja noorteatraktsioonid, tänavatoit ja kohvikud. Kolmapäeva õhtust öötundideni toimuvad jõekalda kolmel laval festivali põhikontserdid.

Neljapäeval, 27. augustil toimuvad tasuta kontserdid ja kunstiüritused üle linna ning õhtul väljub Narva raudteejaamast festivali erirong pealinnas algavale festivalile Tallinn Music Week (TMW).

„Station Narva on üks väheseid piirkonna festivale, mis avab uusi asukohti ja uusi formaate,“ ütleb festivali Narva tiimi juht, tuntud kultuurikorraldaja Jevgeni Timoštšuk. „On tõeliselt hea meel, et vaatamata mitte kõige kergematele aegadele festival taas toimub ning nii linnaelanikel kui ka meie külalistel avaneb võimalus Narvat ootamatutest külgedest avastada. Tuttav jahisadam ja rannajoon tõotavad kujuneda väga põnevaks loovuse ja mitmekesise muusika kohtumispaigaks.“

„Tänavune festivaliaasta on kujunenud teistsuguseks kui keegi oleks oodanud,“ ütleb TMW ja Station Narva juht Helen Sildna. „Kuna TMW on kolinud oma tavapäraselt toimumisajalt märtsikuust augustisse, tundus parim ühendada Narva tiimiga sel korral tõeliselt jõud ja korraldada ühendatud festivalinädal viimasel suvenädalal. Loodame näha kultuurisõpru üle Eesti Narvas ja Ida-Viru külalisi omakorda Tallinnas. Siseturismi elavdamine ja koostöö on olulisem kui kunagi varem.“

Station Narva ja TMW korraldatakse vastavalt antud perioodil avalikele üritustele kehtivatele reeglitele, mis aitavad vältida koroonaviiruse levitamist või sellesse nakatumist.

Station Narva 2020 esinejad kuulutatakse välja järk-järgult. Külaliste ja osalejate arv on vastavalt viirustõkke piirangutele tänavu kuni 1000 inimest.

Station Narva 2020 festivalipassid on alates tänasest müügil Piletilevi veebikeskkonnas ja müügipunktides üle Eesti.

Esimesed 100 festivalipassi kiirematele maksavad 20 eurot, edaspidi 25 eurot.
Müügil on ka Station Narva toetajapilet hinnaga 100 eurot, mis sisaldab kohtumist festivali toetajate ja tiimiga. Pileti ostmisega saab kaasa aidata festivali toimumisele.

Station Narva festivali korraldaja on ettevõte Shiftworks koostöös Narva tiimiga. Koostööpartnerid: Art Club Ro-Ro, loomeinkubaator OBJEKT, avalike arutelude päev BAZAR, Narva Linna Sadam, Narva Linnavalitsus, Narva-Jõesuu Sadam, Narva Linnus, Narva kunstiresidentuur, VitaTiim

Festivali toetavad: Kultuuriministeerium, Integratsiooni Sihtasutus, Briti Nõukogu, Soome Instituut, Põhjamaade Ministrite Nõukogu

Station Narva 2020 ajakava

Kolmapäev, 26. august:
10.00–16.00 Business Day loomeinkubaatoris OBJEKT
16.00–02.00 Muusikafestival ja jõe-atraktsioonid Ro-Ro klubis ja Narva Sadamas
Purjekad ja jahid Narva Sadamas, BAZAR arutelud, food-truckid, tänavakohvikud

N, 27. august:
12.00–18.00 Tasuta linnalavad üle Narva
18.00–20.44 Narva–Tallinn festivalirong lõpp-peatusega Balti jaamas, TMW festivalikeskuse Telliskivi vahetus läheduses

N–L, 27.–30. august Tallinn Music Week