Header Image

Home

Station Narva

21.–23. september 2018

Festivalist

Areenile on saabunud Station Narva, tänavu kolme septembripäeva jooksul esimest korda toimuv muusika ja linnakultuuri festival Kirde-Eestis Euroopa Liidu ja Venemaa piiril, otsekui erinevate ajastute ristumiskohas asuvas Narvas.

Muusika

Festivalil astuvad üles nii rahvusvahelised raskekaallased kui kultusnimed – alates legendaarsetest Liverpoolist popnokturnide meistritest Echo & the Bunnymenist kuni Londoni tuleviku techno produtsendi Actressini, lisaks valik Eesti, Venemaa ja Põhjamaade põnevamatest artistidest. Muusikaprogrammi tulipunkt paikneb Kreenholmi saare suurejoonelises tööstuskompleksis, kus asus kunagi maailma suurim puuvillavabrik. Kohalike „häktivistide“ kodubaasis Art Club Ro-Ro avaneb aga võimalus maalilise Narva jõe ja piiritaguse Jaanilinna linnuse silueti taustal osa saada eufoorilistest kaasalaulmisfiilngust koos armastatud Eesti ja Vene bändidega.

Kunst, vestlused, linnaruum

Lisaks pakub Station Narva kunstialaseid aktsioone ja kohaliku arvamusfestivali „BAZAR“ raames toimuvaid palavaid avalikke vestlusi Narva kunstiresidentuuris, kohalike avastamata talentide kontserte koduhoovides ja maitsvat tänavatoitu.

Stand-up ja keeltekohvik

Art Club Ro-Ros leiab koostöös Comedy Estoniaga aset seninägemata kolmkeelne stand-up etteaste ja keelekohviku tunnid, mida viib läbi Euroopa Komisjoni Esindus Eestis.

Toit

Station Narva ühendab jõud Narva Silmupäevadega ja pakub jõepromenaadil asuval Art Club Ro-Ro festivalitänaval Põhjala tänavatoitu kanast veganitele sobiva smørrebrødini, lisaks leiab linna eri paigus toimuvatelt aiapiknikelt ka kohalikku kodugurmeed.

Perepäev

Festivali finaal, pühapäev, 23. september kuulub peredele. Narva Jõepromenaadil leiab aset vahvaid ettevõtmisi igale vanusele. Keskpäeval võtab Narva linnapea Tarmo Tammiste jõepromenaadil vastu Narva linna traditsioonilise sügispealinna tiitli, millele järgneb ühine rahvuste- ja põlvkondaülene pikalaua-söömaaeg Station Narva külalistele.

#stationnarva #narvaisnext #theNordics #norden #EV100 #Estonia100

Artistid

Piletid

Station Narva festivalipassid on müügil Piletilevi veebipoes ja müügipunktides üle Eesti. Esimesed 200 passi on müügil erihinnaga 29 eurot. Järgmised passid maksavad 39 eurot.

Festivalipass annab õiguse osaleda festivalil kahe päeva jooksul ja liikuda vabalt festivali kontserdipaikade Kreenholmi Manufaktuuri ja Ro-Ro klubi vahel.

Festivali ühe päeva pilet annab õiguse osaleda festivalil ühe päeva jooksul (vastavalt piletil märgitud kuupäevadele) ja käia festivalialadelt sisse-välja. Päevapiletid tulevad müüki kogu programmi ja ajakava avalikustamisel.

23. septembril Ro-Ro klubis toimuvale Comedy Estonia stand-up etendusele kehtib eraldi pilet, mida on võimalik osta Piletilevi eelmüügist ja ürituse toimumispäeval ukselt (vabade kohtade olemasolul).

Telia klientidele on festivalipassid (v.a. 29 eurose erihinnaga festivalipass) ja üksikpiletid 20 % soodsamad. Soodustust on võimalik kasutada alates 9. juulist.

Station Narva linnalava kontserdid, avalikud vestlused, kunstiprogramm, keeltekohvik ja laat on kõigile huvilistele tasuta.

Narvast

Narva

Narva on kontrastide linn, mis on oma identiteeti korduvalt minetanud ja taasrajanud. Linna asupaik Eesti kirdenurgas kiirevoolulise jõe kallastel, mis lahutab põhja idast, on võti Narva minevikku ja olevikku. Tsivilisatsioonide vaheliste laamade murdekohas paiknevast Narvast leiab nii muinasjutulise keskaegse kindluse kui ka tuhandeid ruutmeetreid kattev postapokalüptilise tööstuspärandi Kreenholmi Manufaktuur, mis on ka Station Narva muusikafestivali tulipunkt. Narvat tunti „Läänemere barokkpärli“ hellitusnimega, enne kui see külma sõja aegset Berliini meenutama hakkas ja hruštšovkadega täitus.

Narva on Eesti linn, kus eesti keelt kohtab harva. Linnal on justkui kaks isiksust – kõikjal linnapildis kuuleb vene keelt, ent reklaamid ja tänavasildid on valdavalt eestikeelsed.

Narva IS NEXT

Narva on alles lõpetamata projekt, unenäoline postindustriaalne linn, mis peaks oma potentsiaali täitmiseni alles tulevikus jõudma. Hiljuti sai ümber mõtestatud linna olemus, võttes sihiks olla mitte habras geopoliitiline viitsütikuga pomm, vaid hoopis Eesti järgmine edulugu, loominguline kolle, mille trumbiks on just Venemaa ja Euroopa vaheliseks piirilinna staatus.. Võttes arvesse selle omanäolist ajalugu, postsovjetlikku veidrust, geopoliitilist asukohta ja manööverdamisruumi radikaalsete muutuste tarvis, võib Narvast saada üks kõigi aegade märgilisemaid Euroopa kultuuripealinnu.

Toimumispaigad

Kreenholmi Manufaktuur

Joala 21
(muusikafestivali peaala)

Art Club Ro-Ro

Jõe 2
(kontserdid, stand up, keeltekohvik)

Tartu Ülikooli Narva kolledž

Raekoja plats 2
(infopunkt, DIGIX mängudekohvik)

Narva kunstiresidentuur

Joala 18
(kunst ja arutelud)

Narva Jõepromenaad

Jõe
(sügispealinna avamine)

Narva linna EV100 Park

Vabaduse 20

Hoovilavad üle linna

Tiim / Kontaktid

Station Narva festivali korraldab Shiftworks OÜ (endise nimega Musiccase) tiim, mis on aastast 2009 korraldanud ka rahvusvahelist uue muusika- ja linnafestivali Tallinn Music Week (TMW). Septembris 2018 toob Shiftworks koostöös Narva esindajatega oma kogemused ja ja üleeuroopalised sidemed piirilinna Narvasse.

SHIFTWORKS

Helen Sildna

Strateegiajuht / Shifworks OÜ juht
helen@tmw.ee

Ingrid Kohtla

Kommunikatsioonijuht ja muusikaprogrammi kuraator
ingrid@tmw.ee
+37253091293

Raimond Põldmaa

Muusikaprogrammi ja produktsiooni manager
raimond@tmw.ee

Sandra Truija

Turundusjuht
sandra.truija@tmw.ee

Maris Hellrand

Rahvusvahelise kommunikatsiooni projektijuht
maris@tmw.ee

Olesja Rotar

Venekeelse kommunikatsiooni juht

Kadri Kont-Kontson

Assistent ja logistika manager
kadri@tmw.ee

Martiina Putnik

Rahvusvaheliste projektide manager

Polina Volkova

Kommunikatsiooniprojektide assistent

Asko Astmäe

Kommunikatsiooniprojektide assistent

NARVA TIIM

Ivan Sergeyev

Festivali juht

Jevgeni Timoštšuk

Korraldusjuht

Valeria Lavrova

Linnalavade ja BAZAR vestluste koordinaator

Anne Kallinen

Art Club Ro-Ro festivaliala koordinaator

Ann Mirjam Vaikla

Kunstiprogrammi juht

Vladimir Naumov

Vabatahtlike juht

Partnerid

Station Narva korraldaja on Shiftworks OÜ (endise nimega Musiccase) koostöös Narva tiimi ja mitmete Narva ettevõtete ja organisatsioonidega: OÜ Narva Gate, Art Club Ro-Ro, TÜ Narva kolledž, Narva kunstiresidentuur, arvamusfestival „Bazar“, festival Silmupäevad, Comedy Estonia ja MTÜ Uus Sild.

Station Narva 2018 toimub EV100 pidustuste raames. Festivali suurtoetaja on Telia Eesti, toetajad ja partnerid Narva Linn, Põhjamaade Ministrite Nõukogu esindus Eestis, Euroopa Komisjoni Esindus Eestis, Soome Instituut, Rootsi Instituut ja DIGIX. Partnerite nimekiri täieneb.